55 років дарує здоров'я санаторій "Хмільник профспілковий"

18.05.2016

55 років дарує здоров'я санаторій "Хмільник профспілковий"

19 травня санаторій "Хмільник профспілковий" на Вінниччині святкує ювілей - 55 років від дня заснування. Працівники "Хмільнику" у 1961 році починали розбудову лише з однією дизельною установкою, нестачею води та обладнання. Тепер це знана оздоровниця з розвиненою сучасною інфраструктурою та європейською медициною.

"У 1961 році переїхала з Азербайджану в Україну. Почула, що у Хмільнику відкрився новий санаторій, є робота. Взяла диплом, паспорт, сіла у хмільницький автобус. На порозі санаторію стоїть головний лікар Броніслав Трачук - красень в українській сорочці. Кажу: "Я- фельдшер". Показую диплом. "О, червоний. А ви можете батальйоном керувати?" - запитав. Відповідаю: "Попрацюємо - побачимо". Оформили документи. Їздила по області - збирала штат: медсестер, санітарок. Вибирала найкращих. Мене навіть сварили, бо переманила двох лаборанток. У 1961 році до нас заїхало 120 пацієнтів. Всіх розмістили у трьох одноповерхових приміщеннях. Тоді почалося величезне будівництво - зводили 4-й, 5-й та 6-й корпуси", - пригадує Ольга Гавура, яка 33 роки пропрацювала головною медсестрою у санаторії "Хмільник профспілковий".

Зараз оздоровниця може прийняти одночасно 750 пацієнтів. Хворими опікуються досвідчені медпрацівники - 40 лікарів різного фаху і 135 медичних сестер. Санаторій "Хмільник" завжди був флагманом санаторно-курортного лікування Має престижну міжнародну відзнаку Всесвітньої Федерації водо- та кліматолікування "Краща оздоровниця року", перемогу у Всеукраїнському конкурсі якості, Національному рейтингу "Сумлінний платник податків" у галузі медицини. Здобув нагороду "Бізнес-еліта Поділля". Занесений до "Золотої книги ділової еліти України".

"Це результат того, що у санаторії завжди були фахівці своєю справи, які розвивали лікувальну базу, удосконалювали діагностику. Дбали не лише за лікування, але й щоб пацієнти не нудьгували. Я замолоду грала у драмтеатрі. Організували художню самодіяльність. виступали в українських костюмах, віночки, запаски. Я грала на гітарі. Ми садили дерева, квіти. Була Алея прощання, Алея кохання, найбільша - центральна Алея знайомства", - веде далі Ольга Леонідівна.

Основою лікування і реабілітації у санаторії "Хмільник" є мінеральна радонова вода. Вона абсолютно неповторна за своїм хімічним вмістом і має особливі властивості – протизапальну, знеболюючу, заспокійливу, підвищує захисні сили організму, нормалізує згортання крові і рівень ліпідів, регулює рівень гормонів. Також цілющими визнані місцева торф'яна грязь і кришталево чисте повітря реліктового лісу, в якому потопає санаторій. Хмільник потрапив у топ-5 міст України з найкращою екологією. Унікальні природні фактори вигідно доповнюються повним спектром фізіотерапевтичних процедур та найсучасною діагностикою (МРТ і КТ).

"У мій час санаторій "Хмільник" був всесоюзним курортом. Тут лікувалися вірмени, молдавани, узбеки, азербайджанці. Люди постійно писали подяки. Лікували остеохондроз, артрити, поліартрити, гінекологічні проблеми. У нас тоді було всього 9 ванн. Зараз більше 40. Робили витяжку у басейні, різні душі - підводний, циркулярний, алмазний. Професор щоразу приїжджала, слідкувала за концентрацією радону, аби не передозувати. Як я вийшла на пенсію, сама лікуюсь у санаторії. Ефект від радону – блискучий! Напевно в цьому і є секрет моєї молодості. Мені ж вже 90 років, а я ще досі на сцені", - сміється Ольга Гавура. 

 

За матеріалами gazeta.ua. http://gazeta.ua/articles/promotion/_55-rokiv-daruye-zdorovya-sanatorij-hmilnik-profspilkovij/698270