Кріотерапія (грец. krooq-лід) – метод лікування низькими температурами.

У профспілковому санаторії «Хмільник» використовують локальну (кріомасаж і кріодеструкція) та загальну (кріосауна) кріотерапію.

З давнини люди знали, що лікування холодом є надійним і ефективним. Недарма про здорову людину говорять “рум’яний як з морозу”. У 70-х роках минулого століття японський вчений Тосимо Ямаучи виявив, що холод позитивно впливає на суглоби і запропонував використовувати для лікування ревматизму повітря, охолоджене до -100-180° С.

В Україні кріотерапія стала відома лише наприкінці 90-х. До теперішнього часу вже досить добре вивчені деструктивний (руйнація патологічних тканин), протибольовий, протинабряковий, протизапальний, загоювальний і оздоровлюючий ефекти впливу наднизької температури. Переступивши рамки медицини, прийшла кріотерапія і в естетичну косметологію.

У нас в санаторії використовують такі методи локальної кріотерапії:

Кріомасаж суглобів

Проводиться апаратом CrioJet Air С600, в якому використовується струмінь сухої холодної суміші повітря з азотом при температурі -40° C.

Ефекти:

  • знімає спазм і біль, зменшує набряки і запалення, регулює тонус м’язів, відновлює рухові функції, обмінні процеси, покращує мікроциркуляцію, підвищує імунітет.

Показання:

  • рани, опіки, трофічні виразки, пролежні, бешиха, перед- і післяопераційний періоди, гострий панкреатит, пептичні виразки шлунка і дванадцятипалої кишки; травматологія – захворювання і травми м’яких тканин, зв’язок, сухожиль, суглобів і кісток, в тому числі і спортивні; спастичний гемі- і парапарез, мігрень, невралгії, розсіяний склероз, стан після порушення мозкового кровообігу, патологія хребта; ревматологія – артрити, включно з ревматоїдним, подагричним і псоріатичним, артрози, анкілозуючий спондилоартрит, ревматичне ураження м’яких тканин, травми опорно-рухового апарату у дітей, контрактури після переломів, дерматологія і косметологія – дерматити, запальні хвороби шкіри, вугрі, розацеа, себорея, атопічний дерматит, підготовка і проведення косметологічних процедур.

Кріомасаж обличчя і тіла

Передбачає місцевий вплив холодом. Для кріомассажа використовують дерев’яну паличку з аплікатором, змоченим в рідкому азоті. Найчастіше такі масажі використовуються з косметологічними цілями і є ефективним засобом омолодження шкіри обличчя і тіла.

Кріодеструкція

Дозволяє видаляти кондиломи, бородавки, папіломи, кератоми та інші утворення на шкірі.

Загальна кріотерапія (кріосауна)

Найбільш популярний вид кріотерапії. Являє собою кріокапсулу, в якій розпорошується рідкий азот (температура -140-150° C). Не турбуйтесь! Робота камери розрахована тільки на охолодження поверхневих шарів шкіри, не заподіявши обмороження.

Ефекти:

  • усунення гострого і хронічного болю, запалення, набряків, спазмів, регуляція м’язового тонусу, поліпшення рухових функцій, нормалізація обміну речовин, зміцнення імунітету, відновлення репродуктивної функції, омолодження і корекція ваги.

Показання:

  • ревматичні захворювання: хвороба Бехтєрєва, деформуючий поліостеоартроз;
  • дегенеративно-дистрофічні захворювання хребта з больовим синдромом, системні захворювання шкіри, реабілітаційні програми естетичного профілю (вікова, антицелюлітна, посттравматична), травми м’язово-зв’язкового апарату, неврози, депресивні і стресові стани, профілактика захворювань і медико-психологічна реабілітація осіб небезпечних професій.

Один курс загальної кріотерапії дорівнює 4 рокам інтенсивного загартування. При цьому тривалість життя, як стверджують вчені, збільшується на 10%!!!!

Пориньте в наднизькі температури в санаторії «Хмільник» профспілковий – будьте здорові й живіть довго!